chirurgai
Traumatologija (gr.τραῦμα, kilm. τραῦματος – žaizda, pažeidimas + λόγος – mokslas), chirurgijos šaka, tirianti ir gydanti judamojo aparato (kaulų ir raumenų), odos ir gleivinės pažeidimus, po jų atsirandančius organizmo pakitimus ir būdus, padedančius tų pažeidimų išvengti.

Lūžis (lot.frāctūra 'lūžis') – tai kaulo vientisumo pažeidimas. Šis terminas apima visus kaulo pažeidimus – nuo skilimo iki skeveldrinio lūžimo. Kaulas gali lūžti tiesioginės išorinės jėgos poveikio vietoje. Taip pat jis gali lūžti veikiamas netiesioginės jėgos (toliau nuo jėgos veikimo vietos), pvz., nugriuvus ant ištiestos rankos, gali lūžti raktikaulis. Pagal odos vientisumo pažeidimą kaulų lūžiai skirstomi į:
  • Uždarus – odos vientisumas nepažeidžiamas, gali būti paviršinių žaizdų, tačiau jos nesusijusios su lūžiu;
  • Atvirus – kai žaizda turi tiesioginį ryšį su kaulo lūžio vieta, žaizdoje matomi lūžgaliai. Atviri lūžiai gali atsirasti, kai lūždamas kaulas pažeidžia odą arba, išorinės jėgos veikiami, tuo pačiu metu pažeidžiami ir oda, ir kaulas. Šiuo atveju prognozė blogesnė dėl didesnio minkštųjų audinių pažeidimo ir infekcijos pavojaus.


Požymiai
Lūžus kaului jaučiamas stiprus skausmas, pažeista sritis (galūnė) yra deformuota, nenatūrali jos padėtis, pakitęs ilgis. Taip pat lūžio vietoje būna patinimas, jaučiamas ar girdimas traškėjimas. Jeigu lūžis atvirasis, lūžio vietoje matoma žaizda, kraujavimas.

Gydymas
Kaulų lūžiai gydomi imobilizuojant lūžusio kaulo dalis visam gijimo laikotarpiui. Suaugusiems žmonėms gijimas trunka apie 6 savaites, vaikams trumpiau.Gijimo metu reikia valgyti maistą, kuriame yra daug kalcio, arba vartoti specialius vitaminus su kalciu.
"GAMEDA", UAB
Įmonės kodas 140927183
PVM kodas LT409271811
Baltikalnio g. 6, LT-91251 Klaipėda
Tel. (370 46) 31 32 31
Faksas: (370 46)31 32 30
El. paštas: info@gameda.lt
© Gameda, UAB. 2004-2011.
Visos teisės saugomos.

Sprendimas: © UAB IT Uostas
Priežiūra: info@ituostas.lt